poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Warszawa versus Seul

Warszawa - Stolica Polski. Ludność : 1 711 466 (w przybliżeniu). Moje miasto. Tu się urodziłam i spędzam jak na razie moje życie. Czy do końca ? To się okaże, mam na oku parę ciekawych miejsc na zamieszkanie, ale życie wszystko zweryfikuje.
Generalnie rzecz ujmując, jak to w stolicy....głośno, ciasno i nie zawsze ładnie pachnie....taki to już urok. Dzisiaj po małym shoping'u czekałam na autobus 40 minut. Drugie tyle jechałam do domu.... Uroki stolicy.
Mimo, iż wiele osób nie lubi tego miasta, ja go kocham. Może jest szare, może jest brudne jednak ten kto tak mówi nie widzi jego piękna. Małych, pięknych uliczek w centrum, o kompletnie innym klimacie, nie widzi tej ferii barw wieczorami płynącej z neonów. Różnorodność na ulicach w sklepach i pubach.
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że Warszawa to kosmopolityczne miasto, coraz ciekawsze, mające wiele do zaoferowania. Jak dla mnie nie mamy się czego wstydzić.
Jedno co mi troszkę przeszkadza, to ilość ludzi. Strasznie tu tłoczno. Człowiek przy człowieku, co czasami jest trudne do zniesienia, ze względu na wachlarz zapachów reprezentujący się np. w autobusie. Tłumu, tłoku nie lubię. Masa ludzi jakoś źle mi się kojarzy.


Strona internetowa miasta : www.um.warszawa.pl


Seul - Stolica Korei Południowej. Ludność : 10 464 051 (w przybliżeniu). Jedno z najbardziej zatłoczonych miast na świecie. Stolicą jest od roku 1394. Miasto, w którym zamieszkam na rok :)
Na obrazkach wygląda pięknie. Jak jest w rzeczywistości ? Nie wiem, ale sprawdzę i na pewno opiszę ;)
Jak widać nie ma co narzekać na tłok w Warszawie, kiedy w Seulu jest niemalże 10 razy tyle ludzi.....to dopiero będzie SZOK kulturowy. Chyba będę musiała wymyślić nowe słowo zamiast określenia "tłum".
Ciekawa jestem czy w Seulu jest podobnie jak w Tokyo....czy też wszystko jest tak poukładane. Czy zobaczę jak o 6 rano Pani zamiata ulicę i z daleka krzyczy "Dzień dobry" ? Tak jak to miało miejsce w Tokyo. Oczywiście krzyczała "Konichiwa" ;)
Jak, co i gdzie ? Jakie to miatso ? Jaki ma klimat ? Jak sie tam żyje ? Wiele pytań jak....ciekawe jaką znajdę na nie odpowiedź :)


Strona internetowa miasta : english.seoul.go.kr

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkość Warszawy : 517,24 km² wraz z Wisłą. Na metr kw przypada 3319 osób/ km².

  Wielkość Seulu : 614 km². Na metr kw przypada ponad 15 tys. osób.

  Dane : Wikipedia

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń