piątek, 28 października 2011

Rejs po rzece Han – spotkanie klubu Teakwondo – KUTKD

Motto : “The Heart of the Ocean, The Spirit of the Mountain”.
Całkiem niedawno, dokładnie tydzień temu w sobotę miałam przyjemność uczestniczyć w wielkim wydarzeniu Klubu Teakwondo, jakim jest spotkanie wszystkich członków klubu, obecnych i byłych. Jest to o tyle wielkie wydarzenie, ponieważ jest organizowane raz na 4 – 5 lat. Miałam akurat szczęście, albo to po prostu przeznaczenie. W tym roku seniorzy postanowili zaprosić na nas „młodzików – obecnych członków klubu” na rejs statkiem po rzece Han, z małymi atrakcjami.  Razem było nas wszystkich ponad 100 osób, zaczynając od małych dzieci (seniorzy zabrali również swoje rodziny), kończąc na najstarszych członkach klubu, w wieku około 80 lat.Po przybyciu do punktu docelowego, obwieściliśmy wszystkim gdzie się znajdujemy. Plakaty, żywe słupy ogłoszeniowe, czapki uniwerku na głowie, po to tylko żeby uczestnicy wiedzieli gdzie się zbieramy i aby wszyscy podążali we właściwym kierunku.


Po dotarciu na miejsce spotkania, w parku, urządziliśmy sobie piknik – parogodzinny. Jedzenie, przekąski, alkohol – co kto lubi.
O zachodzie słońca, wybraliśmy się do portu nad rzeką, aby przesiąść się na statek. Po drodze miałam okazję przyjrzeć się trochę miastu, nabrzeżu. Widok niesamowity, szczególnie przy zachodzącym słońcu jak i po zmroku. Seul nigdy nie śpi – w dzień tętni życiem, tłumy ludzi na ulicach. W nocy to samo tylko wszystko okraszone feerią kolorowych neonów.
Jak widać, uczta zapowiadała się wyborowa i taka właśnie była. Pyszne jedzenie, dużo ludzi, muzyka, śpiew, widoki.


Wieczorem przepiękne widoki na oświetlone miasto, z pokładu statku robi to jeszcze większe wrażenie. Szczególnie wspaniale oświetlone mosty.  Na jednym z mostów – jedna z większych atrakcji turystycznych w Seulu, tańczą i mienią się kolorami fontanny wody. Banpo Bridge Fountain – pełna nazwa mostu i jego atrakcji – to coś niesamowitego. Szczególnie wieczorem, kiedy można podziwiać całą paletę barw i docenić piękno tego pomysłu.
Zachwycający widok, szczególnie kiedy kolory odbijają się w wodach rzeki.


Zdjęcie grupowe jest obowiązkowe na tle takiego widoku ;)Na koniec rejsu, kilka osób miało szczęście i zostało zwycięzcami bardzo ciekawych nagród ;) Czajnik, stojak na przybory kuchenne czy zestaw noży, czemu nie ;)

Atmosfera iście rodzinna, czuję się zaszczycona, że mogłam uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla klubu szczególnie, że dane mi jest być tu tylko chwilę.

2 komentarze:

  1. Piękne zdjęcia :-) Cieszę się, że korzystasz w pełni z tego wyjazdu.

    A ja za to wywnętrzniłam się w mejlu na wolandce :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki bardzo, staram się jak mogę zrobić choćby przyzwoite zdjęcia :) Korzystam jak najbardziej :)

    OdpowiedzUsuń